logo uniigifek

image 1

komunikat1

Deklaracje na poprawkowy egzamin zawodowy w sesji LATO 2024 należy złożyć do 04 kwietnia 2024 roku.

Wzór deklaracji w formacie "pdf" , "doc" i "odt" znajduje się w linku poniżej.

DEKLARACJA PDF           DEKLARACJA DOC          DEKLARACJA ODT

Uzupełnioną deklarację należy wydrukować w dwóch egzemplarzach i w tym samym terminie dostarczyć do Szkoły.

Pani Mitko-Rudź, nauczyciel  naszej szkoły, zaprasza na swój wernisaż.

IMG 20240311 WA0001

Nasza szkoła zaangażowała się w zbiórkę artykułów plastycznych dla artystów mieszkających w Kenii, którzy organizują życie kulturalne w Nairobi.

Czego potrzebują artyści? Prosimy Was przynoszenie następujących artykułów:

- pastele olejne,

- mini płótna,

- farby akrylowe,

- bloki do akwareli.

Akcja trwa do przyszłego piątku, 15 marca 2024. Za udział w akcji oczywiście przewidziane są dodatnie punkty z zachowania . Prosimy o dostarczanie artykułów następującym nauczycielom: Pani Krężel, Pani Szydlik oraz Panu Weissmannowi.

WSPIERAMY ARTYSTÓW Z KENII

Nasza piękniejsza reprezentacja w koszykówce zdobyła Mistrzostwo Miasta.
Po dramatycznym meczu finałowym wygraliśmy 39:37.
Trenerem drużyny Mistrzowskiej jest Piotr Topolski.
7 marca nasze obie reprezentacje zagrają w meczach rejonowych z Zabrzem.

kosz

Uroczysty polonez na rynku w naszym mieście.
Oczywiście nie mogło tam zabraknąć maturzystów naszej Markowej Szkoły.

polon2polon1

Jest nam niezmiernie miło poinformować,że Śląski Kurator Oświaty przyznał naszej placówce tytuł Szkoły Patriotów.

IMG 20231215 WA0001

choinka

IMG 20231205 WA0000

Uczniowie klasy 3az w dniu 29 listopada 2023 r. uczestniczyli w jednodniowej praktyce zawodowej pn. „Pigułka” w Firmie Symulacyjnej „MOST” przy Centrum Kształcenia Ustawicznego w Rudzie Śląskiej. Poznali pracę biurową w  różnych komórkach organizacyjnych oraz na zakończenie otrzymali Certyfikat potwierdzający umiejętności w prowadzeniu firmy.

komunikat1

Listy uczniów zdających egzamin zawodowy (także poprawkowy) w sesji zima 2024 zostały wywieszone na tablicy informacyjnej w Szkole.

image 67533827

Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Krzysztof Kantorski  otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów. 14 października odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów stypendystom. Serdecznie gratulujemy!

styp1

darch

Aby go otrzymać podejmujemy prace projektowe w trzech obszarach:

1. Opracowanie informacji o miejscu pamięci, bohaterach i wydarzeniach,  przygotowanie notacji do IPN

2. Opieka nad żyjącymi uczestnikami wydarzeń historycznych oraz wybranymi miejscami pamięci i ich bohaterami,

3. Podejmowanie działań upowszechniających lokalnych wydarzeń oraz bohaterów walczących o niepodległość.

Realizacja projektu trwa do października 2023r.

378319328 801914858392271 6146836669697821041 n

rozp