A A A

logo uniigifek

 

UWAGA ÓSMOKLASIŚCI:

KANDYDACI DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH REJESTRUJĄ SIĘ NA STRONIE:

https://slaskie.edu.com.pl/kandydat/app/apply/index.html

PO REJESTRACJI DOSTARCZAJĄ WNIOSEK WYGENEROWANY DO SZKOŁY PIERWSZEJ PREFERENCJI.

image 1

 

Nasza nauczyciel grafiki Marta Frąckowiak uczestnikiem Międzynarodowego Sympozjum Artystycznego w Jordanii - Irbid International Art Symposium in Jordan - Maj 2022
Serdecznie gratulujemy!
 1
5

We wtorek, 24 maja 2022r. odbyła się w Zespole Szkół im. Jadwigi Markowej VI edycja Wojewódzkiego Konkursu „Geodezja z pasją”. . Na konkurs przyjechali z całego województwa, przedstawiciele siedmiu szkół technicznych, w których kształcą się przyszli geodeci. Byli uczniowie z Bielska-Białej, Bytomia, Częstochowy, Katowic, Pszczyny, Rybnika i Żywca. Na nasze zaproszenie przybyli również znamienici Goście: Pani Prezydent Anna Krzysteczko, Wice przewodniczący Rady Miasta Pan Kazimierz Myszur, przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektora Geodezyjnego i Kartograficznego Pan Szymon Filipczuk oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Geodetów Polskich i Wojewódzkiego Ośrodka Geodezyjno-Kartograficznego w Katowicach – Panowie Artur Kaczmarek i Piotr Pachół. 

Serdecznie dziękujemy Sponsorom, którymi byli: Urząd Miasta, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego, Wojewódzki Ośrodek Geodezyjno-Kartograficzny, Stowarzyszenie Geodetów Polskich Oddział w Katowicach, Politechnika Śląska – Wydział Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej oraz firmy geodezyjne, które zajmują się i sprzedają sprzęt pomiarowy tj. Makrogeo z Rudy Śląskiej, Geoline z Zabrza oraz TPI z Krakowa.

Ogromne podziękowania dla Centrum Kształcenia Zawodowego w Rudzie Śląskiej za przygotowanie dla uczestników i zaproszonych gości pysznego poczęstunku.

Serdeczne podziękowania Wspaniałemu Teamowi połączonych sił geodetów, grafików i turystów, którzy przed, w trakcie i po całej imprezy bardzo pomagali i godnie reprezentowali naszą szkołę.
W konkursie zwyciężyła reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych w Bytomiu, więc zgodnie z tradycją, kolejna VII edycja „Geodezji z pasją” odbędzie się w Bytomiu.
Gratulujemy!
 
konkg
kong2

turniej

REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

Już od dziś możecie, drodzy Uczniowie klas ósmych , rejestrować się w systemie naboru.Jak to zrobić?

Zapraszamy do obejrzenia filmu zawierającego przejrzyście omówiony instruktaż.


https://www.youtube.com/watch?v=a6NYo9pGIJk&t=31s

 

REJESTRACJA ODBYWA SIĘ NA PLATFORMIE:

https://slaskie.edu.com.pl/kandydat/app/apply/index.html

W dniu 12.04 .22 w naszej szkole odbył się kurs stewardessy/ stewarda - Cabine crew/ flight attendant  organizowany przez firmę Kadry Turystyki.
Uzyskane certyfikaty zdecydowanie pomoga podczas rekrutacji do Linii Lotniczych.
Turystycznie cały czas rozwojamy Wasze pasje...
 
IMG 20220413 WA0028

Listy uczniów zdających egzamin zawodowy w sesji letniej 2022 roku zostały wywieszone w gablocie obok sekretariatu.

Dzielimy się miłą informacją o NAGRODZIE Marty Frąckowiak (1 miejsce) - naszego nauczyciela grafiki w Międzynarodowym Konkursie Artystycznym ART FOR FUTURE. Pani Marta Frąckowiak została również zakwalifikowana do udziału w Międzynarodowym Projekcie (sympozjum, warsztatach oraz wystawach) "ART FOR FUTURE" INTERNATIONAL ART WORKSHOP w Turcji. Wydarzenia odbyły się w dniach 6-12 marca 2022 . 
 
Serdecznie gratulujemy!
 
 
 
275679937 1860372954162468 7962358508177346918 n kopia

Zespół Szkół nr 5 im. Jadwigi Markowej co roku uczestniczy w jednodniowej praktyce zawodowej pn. „Pigułka”. Zajęcia odbywają się w Firmie Symulacyjnej „MOST” w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Rudzie Śląskiej w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości.

W tym roku szkolnym dwie klasy:

3Pa – 24 listopada 2021 r.  oraz 3Pz – 20 kwietnia 2022 r. uczestniczyły w tych zajęciach.

Uczniowie poznali pracę w spółce z o.o. na zasadzie symulacji.

Wykonywali pracę w różnych komórkach organizacyjnych tj.: dział osobowy, dział księgowy, dział handlowy, sekretariat, kasa.

Uczyli się wypełniać dokumenty i formularze oraz obsługiwać programy dla firm, urządzenia biurowe i kasę fiskalną.

Każdy uczestnik otrzymał certyfikat z oceną bardzo dobrą. Gratulujemy !

praktyka

Nasza szkoła włącza się w zbiórkę rzeczy potrzebnych naszym sąsiadom z Ukrainy.
Do szkoły można przynosić:
1) środki pierwszej pomocy (gazy, bandaże, opaski, siatki opatrunkowe, plastry, koce termiczne, rękawiczki, woda utleniona, przeciwbólowe, systemy, sól fizjologiczna itd.);
2) konserwy, kasze, zupy chińskie, pieczywo chrupkie, płatki, herbatniki, owoce suszone pakowane, masło orzechowe;
3) mleko modyfikowane dla rożnego wieku, pure, musy dziecięce, gotowe danie dla dzieci, płatki;
4) pieluchomajtki, pampersy, podkłady, chusteczki nawilżane, chusteczki zwykłe;
5) latarki oraz inny rzeczy niezbędne w czasie wojny i dozwolone dla przewozu przez granicę.
6) kołdry, poduszki (bardzo prosimy, aby były to rzeczy w takim stanie, jak byście sami mieli z nich skorzystać), poszewki, prześcieradła.

OFICJALNA ZBIÓRKA HUMANITARNADLA UKRAINY

  walentynki1.jpg

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA INTERAKTYWNEJ KARTKI

walentynki2

 

ulotka1   ulotka2

 
Prace naszych uczniów z klasy 2cf zakwalifikowały się do Międzynarodowej Wystawy On-line  "MailTrainArt" w Portugalii; 
W projekcie udział wzięli:
 
Marta Gorczyca, Nikola Stadnikiewicz, Liliana Wydra, Amelia Niekurzak, Daria Smułkowska, Mateusz Stępniak
 
Serdecznie gratulujemy!
 
 
78
Zachęcamy do udziału w konkursie.
Konkurs polega na lajkowaniu zdjęć, a laleczka, która najwięcej lajków będzie miała - wygrywa.
 
 
Więcej na Facebooku0

Zawsze Boże Narodzenie sprawia, że stajemy się sobie życzliwsi. W Polsce jest jeszcze jeden dzień w roku, gdy uśmiech do drugiego człowieka znaczy więcej niż tysiąc słów. Gdy rozbrzmiewa dobrze nam znana od 30 lat melodia. Na ulicach pojawiają się młodzi i starsi z kolorowymi puszkami, a Polacy obdarowują się sercem - nie tylko tym symbolicznym, które przyklejamy
do kurtki. 

Już po raz 30 Ruda  Śląska zagra dla najbardziej potrzebujących z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Przedstawiciele naszej szkoły, jak co roku dołączyli do grona wolontariuszy. Serdecznie zapraszamy wszystkich do włączenie się w akcje ponieważ w tym roku będzie prowadzona zbiórka na zakup sprzetu do diagnostyki i ratowania wzroku najmłodszych. Wielki finał odbędzie się
w niedzielę 30 stycznia 2022r. i odbywa się pod hasłem ,, PRZEJRZYJ NA OCZY”. Na terenie Rudy Śląskiej przewidziano liczne atrakcje.

IMG 20220128 105621

pilne

Deklaracje na egzamin (również) poprawkowy w sesji czerwie- lipiec 2022 należy złożyć w formie elektronicznej do 02 lutego 2022 roku.

Ponadto należy wydrukować dwa egzemplarze potwierdzenia i w tym samum terminie dostarczyć do Szkoły.

Deklaracje wypisujemy na stronie zgodnie z podpowiedziami w polach formularza. Link do deklaracji DEKLARACJE oraz na rysunku poniżej.

 

 

deklaracje

Od 10 stycznia 2022 w Galerii Smolna możecie zobaczyć wystawę grafik cyfrowych Marty Frąckowiak.
Na ekspozycję pt. "Paradoksy" składają się dwa cykle: Wakacje w kosmosie oraz Mail art – Znajdę Cię wszędzie. 
Główną inspiracją do powstania części prac była sylwetka i twórczość wybitnego futurologa oraz pisarza Stanisława Lema. Jak wyznaje autorka, osobistą motywacją do powstania obrazów były również jej odczucia i przemyślenia na temat niedawnych wydarzeń w jej życiu i wokół niej, które związane były z przypadkiem czy tzw. intuicją.
Wystawę można oglądać od 10 stycznia do 4 marca w Galerii Smolna (Filia nr 8 PiMBP w Rybniku, ul. Reymonta 69 - przy SP 34) - Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku.
wystawa

W dniu 13.01.22 w Bielsku Białej odbył się etap okręgowy IX Olimpiady Wiedzy o Turystyce.Nasza szkołę reprezentowała Ada i Sara z klasy 4 c.Trzymamy kciuki za dostanie się do etapu centralnego!

knkurstur