Technik informatyk

fb you

Informatyka to bardzo nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy.  Wykorzystywana jest niemal we wszystkich sferach naszego życia od nauki poprzez  przemysłu skończywszy na rozrywce. Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w dwóch obszarach branży informatycznej.

Aby zdobyć tytuł technika informatyka należy zdać egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie:

W zakresie kwalifikacji INF.02. Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych:

• przygotowania do pracy systemu komputerowego i urządzeń peryferyjnych;
  • administrowania systemami operacyjnymi;
  • serwisowania i naprawiania urządzeń techniki komputerowej;
  • przygotowania i eksploatacji lokalnej sieci komputerowej;

W zakresie kwalifikacji INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych:

• tworzenia i administracji stronami internetowymi;
  • tworzenia, administracji i użytkowania relacyjnych baz danych;
  • programowania aplikacji internetowych;
  • tworzenia i administracji systemami zarządzania treścią.

W ramach zawodu uczeń odbywa praktykę zawodową w wymiarze 8 tygodni (280 godzin)

Nasza szkoła uczestniczy w programie IT Szkoła, dzięki czemu każdy nasz uczeń ma możliwość uzyskania DARMOWEGO OPROGRAMOWANIA FIRMY MICROSOFT (różne systemy operacyjne Windows 7, Windows 8, Windows 10, Windows Server).

Ucząc się w zawodzie technik informatyk masz do dyspozycji:

• Nowoczesne pracownie komputerowe spełniające wymogi Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej,
  • w każdej sali, komputer podpięty do lokalnej sieci komputerowej (dostęp do Internetu),
  • Internet na terenie całej szkoły (darmowe WIFI)
  • profesjonalny osprzęt sieciowy,
  • profesjonalne oprogramowanie,
  • Nasi nauczyciele są egzaminatorami OKE,
  • odbędziesz ciekawe praktyki w przedsiębiorstwach i instytucjach zajmujących się tworzeniem i wykorzystywaniem oprogramowania komputerowego lub prowadzących serwis sprzętu komputerowego.

Możliwości zatrudnienia:

• Absolwenci tego kierunku mogą podejmować pracę we wszystkich firmach, w których są komputery. Między innymi:  banki, urzędy, media, telekomunikacja, szkoły  i uczelnie, firmy specjalizujące się w dostawie sprzętu komputerowego.
  • Technicy informatycy mogą podejmować pracę nie tylko w wyspecjalizowanych przedsiębiorstwach informatycznych, ale również tam, gdzie jest wprowadzana informatyzacja i znajdują się komputery

informatyk 01