Uczniowie Zespołu Szkół  nr 5 im. Jadwigi Markowej już od czterech lat uczestniczą w Projekcie Edukacyjnym „Lekcje z ZUS”.  Tematyka projektu dotyczy ubezpieczeń społecznych. W projekcie brały udział wszystkie klasy drugie technikum czyli klasa  2b, 2c i 2f . Ogółem w dodatkowych zajęciach uczestniczyło 61 uczniów.

2 grudnia br. do  I etapu Olimpiady przystąpiło 57 uczniów, w tym 12 osób zakwalifikowało się do II etapu. Spośród tych 12 uczestników wybrano 3 osoby, które uzyskały największą  ilość punktów i ich testy wraz z protokołem przekazano do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Chorzowie.

Laureatami  I etapu Olimpiady pn. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” zostali:

1. Jagoda Dąbrowska z klasy 2f uzyskując 14 punktów.
  2. Martyna Kaczmarek z klasy 2c uzyskując 13 punktów
  3. Patryk Potyka z  klasy 2b uzyskując 13 punktów.

Laureaci I etapu  tworzą zespół, który ma szansę zakwalifikować się  do kolejnego etapu Olimpiady o ubezpieczeniach społecznych.

Gratulujemy i czekamy na informację o dalszych etapach Olimpiady !

zus