A A A

logo uniigifek 

image 1

 

                 W środę – 04 stycznia 2023 r. klasa 3cf uczestniczyła w jednodniowej praktyce zawodowej pn. „Pigułka”.

Zajęcia odbywały się w Firmie Symulacyjnej „MOST” w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości.

Uczniowie poznali pracę w spółce z o.o.  na zasadzie symulacji.

Wykonywali pracę w różnych komórkach organizacyjnych tj.  dział osobowy, dział księgowy, dział handlowy, sekretariat, kasa.

Uczyli się wypełniać dokumenty i formularze oraz obsługiwać programy dla firm i urządzenia biurowe.

Każdy uczestnik otrzymał certyfikat z oceną bardzo dobrą.

Gratulujemy !
20230104 124148

 20230104 114130 

IMG 20230127 WA0000  IMG 20230127 WA0001

komunikat1

Deklaracje na egzamin zawodowy (również) poprawkowy w sesji lato 2023 należy złożyć do 3 lutego 2023 roku.

 

Wzór deklaracji w formacie "pdf" i "doc" znajduje się w linku poniżej.

 

DEKLARACJA PDF           DEKLARACJA DOC

 

Uzupełnioną deklarację należy wydrukować w dwóch egzemplarzach i w tym samum terminie dostarczyć do Szkoły.

 

konkb

 komunikat1

Listy uczniów zdających egzamin zawodowy w sesji zima 2023 roku zostały wywieszone w gablocie obok klasy nr 12.

Trwa Akcja GÓRA GROSZA 💛
Dziękujemy za zaangażowanie i zachęcamy nadal do udziału!
 
 
 
gora grosza

DAK! Dzień Architekta Krajobrazu! Co roku fantastycznie się rozwijamy, bawimy i świętujemy:)

 

ogrody

Halloween jest to zwyczaj związany z maskaradą, obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej. Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, ale u nas równiez cieszy sie dużą popularnością.

 

IMG 7986

W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w XXIII edycji GÓRA GROSZA.
Akcja rozpoczyna się 1.11.22 i będzie trwać do 28.02.2023r.
W związku z tym, przedstawiciele klas 4 turystycznych dwa razy w tygodniu odwiedzą Wasze klasy, abyście i Wy mogli dołączyć się do zbiórki.
Planujemy również gry i zabawy (za symboliczne grosze), aby udało nam się zebrać jak najwiecej groszy na szczytne cele.
 
gora
OPOWIEŚCI Z MARKOWEJ "LEW, NAUCZYCIELE I STARA SZAFA"
- klasa 2 az wraz z wychowawcą p.Agnieszką Wyciślik, przygotowali akademię z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ oraz pasowanie uczniów klas pierwszych.
Wspaniały pomysł, cudowne dekoracje i świetna zabawa.
 
markowa1          markowa2

Uczennice klasy 4 podczas brały udział w  szkoleniu, realizowanym  w ramach  projektu: Nowoczesna kadra, przedsiębiorczy uczeń w Rudzie Śląskiej, finansowanego z Unii Europejskiej.

barista1

11 października klasa 4pa, miała okazję obejrzeć wystawę multisensoryczną największych dzieł VINCENTA VAN GOGHA  w Galerii SZYB WILSON. Po ogromnym sukcesie w miastach na całym świecie, takich jak: Los Angeles, Nowy Jork, Toronto, Las Vegas, Dubaj, Berlin czy paryskie muzeum „Atelier des Lumières”, wielka sztuka w połączeniu z nową technologią zawitała do KatowicEkspozycja jest czasowa, będzie dostępna dla widzów do 29 listopada 2022r.

received 455750063317453         IMG 20221011 110153

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

1 wrześniapobrane

klasy  pierwsze o godz. 10.00 w budynku szkoły w następujących salach:

1az sala.35

1 be sala 23

1c sala 24

1f sala 34

 

pozostałe klasy spotykają się w budynku szkoły o godz.9.00

Dla uczniów klas pierwszych, którzy nie mają jeszcze badań lekarskich:

Dodatkowy termin badań 29 sierpnia o godz.8.00 w budynku szkoły

Proszę przynieść dokumentację do lekarza, wypełnione  przez  rodziców druki ( dwie kartki), technik architektury krajobrazu- 3 kartki,

dodatkowo uczniowie z zawodu technik architektury krajobrazu muszą być na czczo.

Absolwenci, którzy przystąpili do wszystkich egzaminów obowiązkowych, a nie zdali tylko jednego egzaminu z przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej na poziomie podstawowym, mają prawo przystąpienia do egzaminu w terminie poprawkowym.

Egzamin odbędzie się 23 sierpnia 2022 r. (wtorek), godz. 09:00

Warunkiem przystąpienia do egzaminu w terminie poprawkowym jest złożenie do dyrektora szkoły Oświadczenia o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w terminie poprawkowym (Załącznik 7) najpóźniej do 12 lipca br. (t.j. w terminie 7 dni od ogłoszenia wyników).

Link do załącznika nr 7:

załącznik nr 7

We wtorek, 24 maja 2022r. odbyła się w Zespole Szkół im. Jadwigi Markowej VI edycja Wojewódzkiego Konkursu „Geodezja z pasją”. . Na konkurs przyjechali z całego województwa, przedstawiciele siedmiu szkół technicznych, w których kształcą się przyszli geodeci. Byli uczniowie z Bielska-Białej, Bytomia, Częstochowy, Katowic, Pszczyny, Rybnika i Żywca. Na nasze zaproszenie przybyli również znamienici Goście: Pani Prezydent Anna Krzysteczko, Wice przewodniczący Rady Miasta Pan Kazimierz Myszur, przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektora Geodezyjnego i Kartograficznego Pan Szymon Filipczuk oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Geodetów Polskich i Wojewódzkiego Ośrodka Geodezyjno-Kartograficznego w Katowicach – Panowie Artur Kaczmarek i Piotr Pachół. 

Serdecznie dziękujemy Sponsorom, którymi byli: Urząd Miasta, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego, Wojewódzki Ośrodek Geodezyjno-Kartograficzny, Stowarzyszenie Geodetów Polskich Oddział w Katowicach, Politechnika Śląska – Wydział Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej oraz firmy geodezyjne, które zajmują się i sprzedają sprzęt pomiarowy tj. Makrogeo z Rudy Śląskiej, Geoline z Zabrza oraz TPI z Krakowa.

Ogromne podziękowania dla Centrum Kształcenia Zawodowego w Rudzie Śląskiej za przygotowanie dla uczestników i zaproszonych gości pysznego poczęstunku.

Serdeczne podziękowania Wspaniałemu Teamowi połączonych sił geodetów, grafików i turystów, którzy przed, w trakcie i po całej imprezy bardzo pomagali i godnie reprezentowali naszą szkołę.
W konkursie zwyciężyła reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych w Bytomiu, więc zgodnie z tradycją, kolejna VII edycja „Geodezji z pasją” odbędzie się w Bytomiu.
Gratulujemy!
 
konkg
kong2