logo uniigifek

image 1

Uroczysty polonez na rynku w naszym mieście.
Oczywiście nie mogło tam zabraknąć maturzystów naszej Markowej Szkoły.

polon2polon1

komunikat1

Deklaracje na egzamin zawodowy w sesji LATO 2024 należy złożyć do 23 stycznia 2024 roku.

Wzór deklaracji w formacie "pdf" , "doc" i "odt" znajduje się w linku poniżej.

DEKLARACJA PDF           DEKLARACJA DOC          DEKLARACJA ODT

Uzupełnioną deklarację należy wydrukować w dwóch egzemplarzach i w tym samym terminie dostarczyć do Szkoły.

Jest nam niezmiernie miło poinformować,że Śląski Kurator Oświaty przyznał naszej placówce tytuł Szkoły Patriotów.

IMG 20231215 WA0001

choinka

IMG 20231205 WA0000

Uczniowie klasy 3az w dniu 29 listopada 2023 r. uczestniczyli w jednodniowej praktyce zawodowej pn. „Pigułka” w Firmie Symulacyjnej „MOST” przy Centrum Kształcenia Ustawicznego w Rudzie Śląskiej. Poznali pracę biurową w  różnych komórkach organizacyjnych oraz na zakończenie otrzymali Certyfikat potwierdzający umiejętności w prowadzeniu firmy.

komunikat1

Listy uczniów zdających egzamin zawodowy (także poprawkowy) w sesji zima 2024 zostały wywieszone na tablicy informacyjnej w Szkole.

image 67533827

Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Krzysztof Kantorski  otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów. 14 października odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów stypendystom. Serdecznie gratulujemy!

styp1

darch

Aby go otrzymać podejmujemy prace projektowe w trzech obszarach:

1. Opracowanie informacji o miejscu pamięci, bohaterach i wydarzeniach,  przygotowanie notacji do IPN

2. Opieka nad żyjącymi uczestnikami wydarzeń historycznych oraz wybranymi miejscami pamięci i ich bohaterami,

3. Podejmowanie działań upowszechniających lokalnych wydarzeń oraz bohaterów walczących o niepodległość.

Realizacja projektu trwa do października 2023r.

378319328 801914858392271 6146836669697821041 n

rozp

Wyróżnienie nauczycieli

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że nasza nauczycielka języka polskiego Pani Alicja Baranowska zajęła III miejsce w konkursie nauczycielskim „Wydarzenia 1981 r. w kopalni Wujek tematem zajęć dla młodzieży dotyczących najnowszej historii” realizowanego w ramach projektu „Grudzień 1981, Wujek – Pamiętamy. 4 kartki z kalendarza – 13, 14, 15, 16 grudnia 1981”

Wyróżnienie uczniów

Z radością dzielimy się informacją, że nasza uczennica klasy 4pf Paulina Walczak zajęła wyróżnienie w  konkursie plastycznym „Wydarzenia 1981 r. w kopalni Wujek w ujęciu twórców komiksu” realizowanego w ramach projektu

W ramach konkursu organizowanego przez Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach przedstawiamy filmiki z naszą pracą konkursową:

Ćwiczenia śródlekcyjne architektów

Bez tytułu

Aktywna przerwa

szkolna aktywność fizyczna aktywna przerwa

Ćwiczenia śródlekcyjne

szkolna aktywność fizyczna ćwiczenia śródlekcyjne

28 kwietnia odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego naszych maturzystów. Uczniowie trzech klas ukończyli szkołę. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Akademię przygotowali młodsze koleżanki i koledzy wraz z wychowawcami. Piękne dekoracje to dzieło 4pa i p.Agnieszki Wyciślik.

Fotoram.io 2

Fotoram.io 1